Archeologia pozaziemska. Co to jest Paleo – Seti

Archeologia kosmiczna. Co to jest Paleo – Seti

Po naszym świecie stąpał św. Pamięci prawnik Gene Philips. Odszedł od nas w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. Na swojej drodze spotkał Ericha von Danikena człowieka przenikliwie dopatrującego się źródeł religii, początku życia, i zadającego równie przenikliwe, co logiczne na te tematy pytania. Gene założył z nim towarzystwo mające zajmować się szukaniem dowodu na ingerencje istot pozaziemskich w naszą cywilizację. Towarzystwo rosło w siłę zrzeszając w swoich szeregach coraz większą grupę niezależnych pasjonatów cywilizacji pozaziemskich. Tak zrodziło się ASS – Towarzystwo Badawcze Archeologii, Astronautyki i Seti.
Paleo – Seti jest obszarem nauki szukającym dowodów na ingerencje istot pozaziemskich w naszą cywilizację w przeszłości. Seti jest poszukiwaniem form życia we wszechświecie z wykorzystaniem różnych technik, np. Radioastronomii.

Oficjalna archeologia odżegnuje się od twierdzeń, że w naszą cywilizację mogły ingerować istoty pozaziemskie. Problem może jednak tkwić dużo głębiej, może tkwić w umyśle ludzkim. Wszystko zależy od ludzkiego nastawienia, otwartości umysłu i chociażby zastanowienia się nad przesłankami mogącymi potwierdzać obecność istot pozaziemskich na naszej planecie. Jeśli archeolodzy zrzeszeni w oficjalnych organizacjach będą bronić swoich poglądów nie biorąc pod uwagę tego, co mają do powiedzenia badacze niezależni i, jeśli będą zagłuszać badania tych ostatnich, fakty płynące z niezależnych badań nie będą miały szansy dotrzeć do szerszej liczby odbiorców.

Erich von Daniken nie zasypia gruszek w popiele. Sumiennie zbiera i publikuje dowody na kontakt obcych cywilizacji z naszą ziemską populacją. Bardzo ciekawe rozważania poparte naukowymi dowodami i przenikliwym zgłębianiem tekstów źródłowych odnajdziemy w zbiorze tematycznych artykułów zatytułowanym „Poszukiwacze zaginionej wiedzy” pod redakcją właśnie Ericha von Danikena.