Najpiękniejsze miejsca, które warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest Zjednoczonym Królestwem. Jest to państwo położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytani wchodzi Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia. Wielka Brytania kojarzy się nam tylko z deszczem ale jest ładnym miejscem, które warto zwiedzić. Państwo kryje sporo ciekawych, pięknych miejsc, a ich odkrywanie z pewnością zaskoczy nasze oko.

Co warto zwiedzić w Wielkiej Brytanii?

1. Tunel drzew w Halnaker

Ten piękny baśniowy tunel jest z drzew, tworzy wrażenie jakby prowadził do którejś z bajek. Tunel znajduje się i wybrzeży Anglii koło miejscowości Halnaker. Droga z tunelem drzew prowadzi przez las do wiatraka i wieś z widokiem na wybrzeże. Drzewo przez 82 lata służyło jako tunel, było ogromne, przez które przejeżdżały powozy konne, a potem samochody. Średnica drzewa wynosi prawie 8 metrów, a wysokość około 70 metrów. W 1881 roku bracia Scribner wydrążyli z drzew tunel i zapłacono im 75 dolarów. Przez 82 lata turyści mogli przyjeżdżać, natomiast w 1969 roku pod naporem śniegu sekwoja runęła.

2. The Fairy Pools

Jest to przepiękny błękitny staw z krystaliczną wodą spadającej kaskadami, które jest otoczone wrzosowiskami. Te widoki przyciągają turystów z całego świata. Przejrzysta woda, wodospady to wszystko otoczone wrzosowiskami sprawia bajkowe widoki. Warto przejść się szlakiem, który prowadzi do Fairy Pools, które pozwoli docenić piękno natury. Przejście całego szlaku z pięknymi widokami zajmie około 40 minut.

3. Las dzwonków w Dorset

W maju las pokrywa się dzwonkami, to najpiękniejsze miejsce, gdzie można doznać takich widoków. Bajkowy widok można podziwiać w Duncliffe Wood koło shaftesbury i Fifehead Wood. Ponadto ciekawe miejsca znajdziesz też w Polsce na https://halokatowice.pl.

4. Zamek w Edynburgu

Piękny zamek na szczycie góry, jest jednym z najpotężniejszych fortec w Wielkiej Brytanii. Zamek znajduje się na samym wzniesieniu skalistego w samym centrum miasta. Zamek szczyci się opowiastkami jaki on jest nawiedzony przez duchy na całym świecie.

5. Wyspa Skye

Jest to wyspa znajdująca się w Szkocji. Na wyspie nie znajduje się miasto czy cokolwiek tylko metropolią jest Portree, gdzie mieszka 2,5 tys. osób. Widoki zapierają dech w piersiach, piękną naturą.

Wielka Brytania często jest niedoceniana pod względem pięknych miejsc, a znajduje się ich w tej lokalizacji naprawde dużo i są bajeczne. Warto się wybrać do tych kilku  opisanych wyżej magicznych miejsc, chodź jest ich o wiele więcej.