Kraków najpopularniejszy zdaniem zagranicznych turystów

Kraków jest uznawany przez wielu zagranicznych turystów za miejsce warte odwiedzenia w pierwszej kolejności. Szczególnie popularne stało się dla angielskich turystów, którzy dużymi grupami odwiedzali ten stary gród, dając się przy okazji we znaki okolicznym mieszkańcom, którzy na pewno nie byli zadowoleni z ich najazdu. Kraków jest uznawany z miejsce, w którym nie brak atrakcji turystycznych. Jest to miasto, które od dawna kojarzyło się ze sztuką oraz szeroko pojętą kulturą. Nie brakuje tutaj także zabytków historycznych.

Jednym z nich jest na pewno Zamek Królewski położony na wzgórzu wawelskim. Druga istotna atrakcja turystyczna to bez wątpienia Kościół Mariacki, w którym znajduje się jeden z najpiękniejszych i najstarszych ołtarzy w Polsce oraz całej Europie. Kraków posiada również jeden z najpiękniejszych rynków w kraju. Znajduje se na nim pomnik Adama Mickiewicz oraz Sukiennice, średniowieczny targ, który teraz przyciąga do siebie turystów.

Kraków to nie tylko Wawel i Stare Miasto

Kraków turystom może kojarzyć się jedynie z zabytkowym Starym Miastem oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu. Jest zupełnie inaczej. Miasto to ma jeszcze wiele zakątków, które warte są zwiedzania. Jednym z nich jest na pewno dzielnica Kazimierz. Jest ona położona w centrum miasta i obecnie rywalizuje z Starym Miastem o zainteresowanie turystów. Kazimierz przez wieki był zamieszkany przez Żydów. Po II wojnie światowej, w czasach komunistycznych był bardzo zaniedbywany.

Jeżeli szukasz pięknych zabytków, zahacz również o Szczecin, którego najlepsze atrakcje znajdziesz, klikając https://szczecininfo.pl/szczecin-co-warto-zobaczyc-w-tym-miescie/.

Teraz jego czasy świetności wracają. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają klimat nocnego życia. Tam znajduje się najwięcej nocnych klubów i restauracji. Można powiedzieć, że jest to centrum nocnego życia Krakowa. Na Kazimierzu można nie tylko bawić się, ale także podziwiać odnawiane zabytkowe żydowskie kamienice. Piękno Kazimierza zostało docenione przez UNESCO, które zdecydowało się wpisać to miejsce na listę zabytków i dziedzictwa kultury podobnie zresztą jak Wawel i Stare Miasto Krakowa.