Czeskie atrakcje: z wizytą w mieście Mielnik

Coraz chętniej odwiedzane przez Polaków Czechy są krajem pełnym niezwykłych atrakcji. Biura podróży od lat poszerzają swe oferty zwiedzania tego kraju, a wycieczki do Pragi już dawno przestały być jedyną atrakcją. Dziś turyści chętnie wybierają się do innych miast tego kraju, a biura podróży skutecznie promują mniej znane zabytki państwa czeskiego. W gronie najpiękniejszych miast, które warto odwiedzić w czasie podróży przez Czechy Środkowe, znajduje się Mielnik. Czym to miasto może oczarować turystów?

Mielnik to przede wszystkim wspaniały rynek, którego największa ozdoba jest rynek oraz malownicze kamienice z podcieniami. Starówka zachwyca też pozostałościami dawnych murów miejskich. To dzięki nim Mielnik przyciąga swym historycznym charakterem, a turyści mogą przekonać się, jak wspaniałą przeszłością może się pochwalić to miasto. Atrakcyjnym celem wycieczki są też podziemia, uznawane za jedną z największych atrakcji w tej części Czech.

Na uwagę zasługuje również kościół św. Piotra i Pawła, którego wieża stanowi dla turystów rewelacyjny punkt widokowy. Uwagę przyciąga tu również renesansowy zamek, który może się pochwalić ciekawymi komnatami. Na turystów, którzy zdecydują się je zwiedzić, czeka wspaniała kolekcja zabytkowych mebli, będących ciekawymi przykładami sztuki baroku.

Równie fantastyczne plenery są w naszych wspaniałych górach, o których wiele informacji znajdziesz na stronie www.kalatowki.com.pl.

Na turystów odwiedzających Mielnik czeka także wyjątkowa placówka muzealna. To muzeum, które zajmuje się m. in. gromadzeniem dawnych powozów oraz karet. Wiele z nich to cenne zabytki z połowy XIX wieku, choć i młodsze eksponaty prezentują się wspaniale. Całość stanowi zbiór o wyjątkowej wartości, któremu w czasie wycieczki po środkowej części Czech z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Biura podróży zachęcają też do wizyty na terenie miasta tych turystów, których fascynują wina. To właśnie ów trunek zapewnił miastu sławę, z nim też Mielnik bywa najczęściej kojarzony.