Hiszpańskie atrakcje – katedra w Sewilli

Na terenie tak pięknego kraju, jakim jest Hiszpania, z cennymi zabytkami można się spotkać niemal na każdym kroku. Na jakie atrakcje koniecznie powinni zwrócić uwagę ci turyści, dla których głównym celem wycieczki po tym kraju stała się Sewilla?

Najcenniejszym zabytkiem tego miasta jest katedra – cenny zabytek architektury sakralnej, któremu tak wiele uwagi poświęcają wszystkie foldery i przewodniki turystyczne po tym mieście. Do zwiedzenia tego zabytku zachęca też niemal każde biuro podróży, które w swej ofercie ma wycieczki po hiszpańskich miastach. Na czym polega fenomen tego zabytku?
Powodów, dla których turyści spędzający wczasy w Hiszpanii tak chętnie poświęcają swój czas na zwiedzenie katedry w Sewilli, jest wiele. Ta świątynia kusi zarówno swą formą, jak i rozmiarami. Warto pamiętać, że jest to największa gotycka katedra na świecie oraz miejsce spoczynku wielu ważnych dla świata osobistości.

Katedrę Najświętszej Marii Panny wzniesiono w miejscu, w którym stał wcześniej meczet, a ponieważ miała się ona stać symbolem triumfu wiary chrześcijańskiej nad islamem, nadano jej wyjątkową formę. Ten cenny zabytek z XV wieku zachwyca nie tylko rozmiarami, ale i cennymi zabytkami, które kryją się w kościelnym wnętrzu. Na co warto tu zwrócić szczególną uwagę? Na potężne retabulum znajdujące się w głównej kaplicy, na drewniany chór z XV wieku oraz na królewską kaplicę, która powstała w XVI wieku. Ważnym zabytkiem jest tu również nagrobek Krzysztofa Kolumba, któremu turyści z całego świata bardzo chętnie poświęcają swój czas.

Przepiękne miejsca do odwiedzenia opisujemy również na portalu www.coslychac.pl.

Sewilla to wspaniałe miasto, a wycieczki po jej terenie mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą. Takie wyprawy będą szansą na poszerzenie swej wiedzy na temat historii i sztuki, a jednocześnie – na nacieszenie się pięknymi widokami, z którymi tak często kojarzona jest Hiszpania.